11. 02. 2018
Několik českých úředníků se v letech 2013 - 2015 účastnilo vzdělávacího projektu BUMP. Účastníci projektu dostali výborné informace o plánování udržitelné mobility v městských a příměstských oblastech. Do projektu bylo tehdy zapojeno celkem devět zemí (Itálie, Německo, Španělsko, Velká Británie, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Bulharsko a Rumunsko). Kurz byl součástí integrovaného balíčku zahrnujícího školení na míru, výměnu zkušeností a sdílení know-how a odborných znalostí na národní i mezinárodní úrovni. Na tyto aktivity navazovalo koučování a poradenství při tvorbě Plánů udržitelné městské mobility. V České republice byly tréninkové aktivity organizovány společností VIA ALTA a.s. z Třebíče.
Projekt se zaměřil především na města a obce či sdružení měst/obcí, které chtějí řešit dopravní problematiku komplexně, s důrazem na udržitelnou mobilitu a při zohlednění všech dalších relevantních sektorů a uživatelů dopravy, a plánují zpracovat si či aktuálně zpracovávají integrovaný plán (udržitelné) městské mobility.
Cílem kurzů bylo především detailně seznámit města s celým procesem přípravy Plánu udržitelné městské mobility s využitím interaktivních praktických cvičení. Po absolvování kurzu měla být města schopna koordinovat proces přípravy Plánu a být rovnocenným partnerem jeho zpracovatele.
Proč bychom se měli ale dívat do minulosti? Měli bychom si připomenout čtyři etapy tohoto projektu a aplikovat je s novými poznatky, v kontextu aktuální akademie městské mobility:
Štítky:
Vzdělávací rozměr (Mezioborového plánování, tag24)
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Partnerství pro městskou mobilitu, z.s. a s uvedením zdroje.